ceturtdiena, 2016. gada 16. jūnijs

Ieteikumi, lai pirmssvētku iepirkšanās neiztukšotu maciņu pavisam

Lai nerastos sajūta, ka nauda kūst kā sniegs pavasara saulītē, ieteicams ieplānot visus iespējami paredzamos izdevumus. To izdarīt ir pavisam vienkārši, tikai jāseko turpmākajiem ieteikumiem un jāuzdod sev daži jautājumi...

  • Kas ir galvenais?

Ja tuvojas svētki, aplēsiet aptuveno summu, kas nepieciešama to sagatavošanai. Ja nevarat atļauties tik, cik gribētos, jums būs jāsamierinās ar pieejamajiem līdzekļiem. Atcerieties arī par ikdienas izdevumiem, kuri tēriņu sarakstā ir pirmajās rindās. Tādējādi jūsu maciņš, kaut arī tukšs, būs izpildījis visas savas funkcijas. Un jūs taču turpināsiet strādāt un pelnīt vēl, vai ne?

  • Pierakstiet arī citas vēlmes.

Galvenais tātad ir pārliecība, ka nauda (un iztikšana) arvien būs. Sākotnēji šāds plāns - ar rakstāmrīka vai balss ierakstītāja telefonā palīdzību fiksēt ikvienu nākotnē vēlamu pirkumu - var radīt pilnīgu apvērsumu jūsu ikdienā, jo šis padoms paredz pievērsties ikvienai nopērkamai vēlmei, kas rodas jūsu prātā. Dienā ir tūkstošiem domu, kas paliek zemapziņas līmenī, un nav ne iespējas, ne vajadzības tās visas atcerēties. Tomēr, ja vēlaties labi nostādītu personīgo budžetu, kas ietver visu vajadzīgo, jums jāatzīst pat tās vēlmes, kuras sākumā liksies prātam neaptverams luksuss. Un tomēr, lai arī tā, atzīmējiet ikvienu, pat šķietami nesasniedzamu sapni. Šī paņēmiena ieguvums ir ne vien savu vēlmju pilnīga apzināšanās, bet arī prāta koncentrācijas treniņš. Vēršot uzmanību tieši šāda mērķa virzienā, jūsu diena iegūs jaunu jēgu, un jūs būsiet ticis skaidrībā, kas tad īsti ir kārojams. Līdz šādas procedūras veikšanai lielākā daļa cilvēku pat neapzinās, cik daudzveidīga ir viņu vēlmju pasaule.

  • Izstrādājiet plānu.

Sakārtojiet pēc svarīguma visas vēlmes un uzrakstiet plānu, kā tās domājat realizēt. Nepietiks ar apņemšanos krāt, vajadzīga laba, krāšanas (vai peļņas) stratēģija. Varat izvēlēties vai nu summu, vai procentu skaitli no saviem ienākumiem, ko veltīsiet uzkrājumam. Cipariem ir jābūt precīziem – skaitlis uz papīra ir sākums mērķa īstenošanai dzīvē.

  • Realizējiet savu plānu.

Pats pēdējais ieteikums - krāšanai jābūt konsekventai. Tas nozīmē, ka summas ir jāatliek no katras algas, līdz vēlamais sasniegts.