pirmdiena, 2016. gada 25. jūlijs

Pasaules bagātākie cilvēki – TOP5

Pasaulē netrūkst bagātu un ietekmīgu cilvēku. Tomēr, kuri tad ir tie, kas ir visbagātākie cilvēki uz pasaules? Un kā tad viņi ir nonākuši līdz šādai bagātībai? Tomēr noskaidrot pašus bagātākos cilvēkus uz pasaules nav nemaz tik viegli, jo ir jāņem vērā dažādi faktori, piederošie īpašumi, uzņēmumi un to akcijas, vērtslietas vai mākslas un kultūras piederošā vērtība. Automašīnas un juvelierizstrādājumu kopējā vērtība un tikai tad var skatīties uz to, cik daudz banknotes šiem cilvēkiem pieder.

Skatoties uz bagātību tikai caur to, cik daudz nauda cilvēkiem ir, nav pareizi, jo naudas vērtība mainās ik dienu un ASV dolāru printē ātrāk kā lielveikali reklāmu bukletus. Saraksta pašā augšgalā protams jau otro gadu pēc kārtas, par pasaulē bagātāko cilvēku ir atzīts Bilss Geitss, kurš ir datortehnoloģiju "Microsoft" īpašnieks un dibinātājs. Viņš kopā ar citiem sarakstīja Altair BASIC interpretatora sākotnējo versiju Altair 8800 datoriem (pirmais komerciāli veiksmīgais personālā datora modelis. Ar ko arī aizsākās lielās "Microsoft" kompānijas īpašnieka Bila Geitsa veiksmīgās karjeras sākums.

Cik tad bagāts viņš ir?

2016. gadā Bila Geitsa bagātība ir mērāma tuvu pie 70,4 miljardiem eiro, kas ir par 2,2 miljardiem vairāk nekā saraksta otrās vietas ieguvēja Vorena Bafeta 67,8 eiro lielu bagātību.

Vorens ir investējis dažādos masu patēriņa preču ražošanas uzņēmumos, kuri īpaši lielu peļņu guvuši pērnajā gadā, nesot Vorenam apbrīnojami lielu 19,5 miljardu ASV dolāru peļņu, kas arī viņu no top 50 bagātāko cilvēku saraksta ierindo otrajā vietā pasaulē.

Vorens skaidro, ka šāda lieluma peļņu ir guvis pateicoties ASV ekonomiskās situācijas atkopšanās 2015. gadam. Cilvēki ir spējīgi vairāk iegādāties, līdz ar to Vorena piederošie uzņēmumi nes viņam lielu peļņu.

Saraksta trešajā vieta ierindojies Karloss Slims, kurš 2015. gadā bija gandrīz tikpat bagāts kā Bilss Geitss, taču 2016. gadā ierindojās trešajā vietā kā pasaulē bagātākais cilvēks, kura īpašumi un kopējie naudas līdzekļi mērāma 66.9 miljardu eiro vērtībā.

Kas ir interesanti, Karloss Slims gada laikā no 20 miljardiem ASV dolāriem ir palielinājis savu bagātību līdz vairāk kā 70 miljardiem dolāru. Sanāk, ka Karloss ir vairāk kā trīskāršojis savu bagātību viena gada laikā. Atliek tikai domāt par to, cik bagāts viņš varētu kļūt nākošajā gadā. Karloss Slims ir dzimis 1940. gada janvārī un savus ienākumus krietni vien palielinājis 2010. gadā, kad viņā telekomunikācijas uzņēmums "America Movil" atnesa Karlosam vairāk kā 49 miljardu ASV dolāru peļņu.

Ceturto vietu sarakstā ieņem kāds Francijas luksusa preču grupas LVMH dibinātājs un īpašnieks. Pasaulē bagātāko cilvēku sarakstā Bernārs Arno ir jau daudzus gadus, taču tik tuvu saraksta augšgalā viņam ir izdevies nonākt tikai pēdējo gadu laikā. Bernārs Arno kopējā bagātība ir mērāma 37,6 miljardu apmērā. Francijas bagātākais cilvēks un pasaulē 4. bagātākais Bernārs Arno savu bagātību ieguvis veicot investīciju dažādos Francijas modes uzņēmumos, kuru zīmoli ir guvuši atzinību visā pasaulē un līdz ar to arī lielu peļņu Bernārs Arno kungam.

Saraksta piektajā vietā ierindojās miljardieris Jim Walton, kura kopējā bagātība mērāma vairāk kā 20 miljardu eiro apmērā. Jim Walton ir ASV pilsonis, kas ir dzimis un audzis pieticīgā ģimenē ar 3 brāļiem un māsām. Tagad Jim Walton ir 67 gadus vecs un piektais turīgākais iedzīvotājs pasaulē.