pirmdiena, 2016. gada 4. jūlijs

Pazīmes, kas liecina - ir laiks mainīt darbu

RTU Karjeras centra ieteikumos labas karjeras veidošanai 5. punktā ir atrodami minējumi par to, cik ilgi ir veselīgi nostrādāt vienā darba vietā. Avotos minētais vidējais ilgums, kas tiek ieteikts, ir 2 gadi. Taču darbspējīga vecuma robežās esot jānostrādā vismaz astoņās darbavietās. Darbavietu maiņa veicina izaugsmi un attīstību. Taču ir darba devēji, kuriem var nepatikt bieža darbavietu maiņa. Šis iemesls ļauj arī uzskatīt biežu darba maiņu par mīnusu. Galvenais, ko uzsver dokumenta autori, ir saglabāt interesi par darbu, kas panākams ne vien ar jaunas darbavietas meklēšanu.

Ja tomēr sapnis par jauno darbu ir kļuvis par neatņemamu dzīves sastāvdaļu, ir jāsastāda mērķtiecīgs plāns, un tas jārealizē.

Tomēr – kādas varētu būt pazīmes tam, ka ir laiks mainīt darbu?

  1. Ideju trūkums ir tikai viena iespējamā pazīme, jo te varētu līdzēt arī labs atvaļinājums.
  2. Nogurums darbavietā tāpat neliecina vienīgi un tikai par modinātāja signālu jaunam darbam. Atpūta ir nozīmīgs faktors, lai galva darbotos skaidri un darbs būtu efektīvs.
  3. Nepietiekama spēju izmantošana. Ja esošajā darbavietā jūs jūsuprāt netiekat pienācīgi novērtēti, jums tas jāizmanto, saskatot situācijā jaunu attīstību virzienā pa karjeras kāpnēm. 
  4. Pirms runājat ar priekšniecību, pārliecinieties, ka jums ir plāns, pie kā turēties sarunu laikā. Komunikācijai jābūt virzītai uz attīstības ieteikumiem, tā nedrīkst saturēt žēlošanos par darba apstākļiem vai jūsu interesēm vai zināšanām neatbilstoši iekārtoto pozīciju. Ja tiek pieminēti trūkumi, tad tikai uzlabojumu kontekstā. Centieties būt pēc iespējas konstruktīvi, rezervēti emocionāli, nezaudējot cieņu ne savās, ne priekšniecības acīs. Ja visas pārrunas par situācijas maiņu ir beigušās neveiksmīgi, tad, iespējams, vaina ir tieši komunikācijā, nevis jūsos vai bosā. Kā sarunāties ar darba devēju - te noderēs gan jūsu cilvēka pazinēja prasmes, gan profesionālā pārliecība. Gadījumi mēdz būt reti, tomēr jāzina, ka galarezultātā var tomēr nākties aiziet no darba vai pat uzsākt jaunu nodarbošanos.
  5. Labprātīga darba maiņa pārpirkšanas rezultātā. Izcilu speciālistu labā slava izplatās arī aiz darbavietas sienām. Tāpēc nebrīnieties, ja saņemat labu piedāvājumu no malas, kaut gan neesat patiess karjerists. Tomēr - izmantojiet šo iespēju, padomājot par savas karjeras attīstīšanu. Varbūt tā ir zīme no malas, ka pienācis laiks kaut ko mainīt profesionālajā dzīvē. Nenovērtējiet par zemu negaidītus pavērsienus. Izmantojiet visu, ko sniedz dzīve, izbaudiet to un nestāviet malā, kad iesaistās augstāki spēki.
  6. Un pēdējā pazīme, kas varētu būt liecinājums par darbavietas vai darba maiņas nepieciešamību, ir jūsu sajūtas. Ja jums gribas mainīt darbu - dariet to. Tomēr tādā gadījumā ieteikums: mērķtiecīgi plānojiet savu izaugsmi un stratēģiski virzieties uz savu izvēlēto punktu karjeras attīstībā. Vienkārši mesties no viena darba citā nav prātīgi. Tādējādi jūs ne vien pazaudējat savu smaguma centru (kāpēc es strādāju, kam tas ir vajadzīgs), bet arī radāt vieglprātīga darba meklētāja tēlu, kurš, nezinot, ko vēlas, cenšas uz labu laimi atrast to, kas viņu apmierinās no ārpuses. Taču pats galvenais ir sekot savai vadugunij, saklausot savas iekšējās balss prasības, jo ar sevi mums jāsadzīvo visu mūžu, un darbs ir pietiekoši liela šī mūža daļa, lai tai pievērstos nopietni. Kā sacījis Mahatma Gandijs, „Vienīgais tirāns, ko es akceptēju, ir klusā, mazā balss manī” („The only tyrant I accept is the still, small voice within me”).