otrdiena, 2017. gada 17. janvāris

Grūti nenozīmē neiespējami!

Budžeta izveidošana nav tik grūta kā izskatās!

Lielākā daļa cilvēku arī uzskata, ka budžets ir grūti izveidojams. Viņi domā, ka Jums ir nepieciešams būt grāmatvedim, lai varētu izveidot un uzturēt personīgo budžetu.

Budžets var prasīt daudz darba, bet tam tā nav jābūt, ja Jūs ievērosiet pirmo budžeta veidošanas padomu: vienkāršojiet to. Jā, tāpat kā ar daudzām lietām dzīvē, šis noteikums attiecas arī uz Jūsu personīgo budžetu.

Nemēģiniet izveidot sarežģītu virkni ar izklājlapām ar grafikiem un tabulām. Nemēģiniet apgūt vissarežģītāko personīgā budžeta programmu. Neticu, ka Jums ir jāiet uz skolu un jāstudē grāmatvedība, lai izveidotu budžetu.

Sāciet ar tukšu papīra lapu vai tukšu izklājlapu un izveidojiet sarakstu ar to, kam Jūs tērējat naudu katru mēnesi. Tieši tā, Jūs neveidojat budžetu, Jūs veidojat sarakstu - cik vienkārši, vai ne?

Ne vienmēr ir iespējams atrast pareizo budžetu personīgajām finansēm ar pirmo mēģinājumu. Cilvēki domā par finansēm kā par iekaltām akmenī. Tie uzskata, ka budžets ir nemainīgs.

Jūsu finanses mainās nepārtraukti. Jūsu iepirkšanās katru mēnesi pat nav tāda pati. Budžetam ir jābūt elastīgam, lai tas darbotos. Sākumā, Jums jābūt ar mieru ļaut lietām mainīties un tām pielāgoties. Laika gaitā, Jūsu budžets tiešām būs atbilstošs Jūsu finansēm un tas nemainīsies tik daudz.

Jūs nevarat izveidot ļoti stingru budžetu un pielāgot to saviem tēriņu paradumiem. Tas vienkārši nestrādās. Ja esat vienmēr tērējuši € 200 mēnesī par pārtikas precēm, iespējams, ka Jums nebūs iespējas samazināt šo summu līdz € 100 nedēļas laikā. Jums ir jāņem vērā, ka dzīves dārdzība ir ļoti atšķirīga dažādās pilsētās. Jums ir jāapsver, ka neviens neiepērkas tieši tāpat kā Jūs. Neviens nepārzina Jūsu finanses tik labi kā Jūs.