otrdiena, 2017. gada 7. marts

Nebaidies izveidot savu personīgo budžetu

Personīgā budžeta izveidošana sev vai savai ģimeni ir fantastisks pirmais solis, lai izveidotu labāku finansiālo nākotni. Bet tas ir tikai pirmais solis. Jāatzīst, ka budžeta veidošana ir lielākais un svarīgākais solis, bet, ja Jūs neesat droši par to, kas notiks tālāk, šeit ir dažas lietas, ko Jums būs nepieciešams paturēt prātā.

Nosakiet savus vidējos ienākumus mēnesī

Jums ir nepieciešams zināt, cik daudz naudas Jūs saņemat katru mēnesi (pēc nodokļu nomaksas, protams). Dažos gadījumos tas ir ļoti vienkārši (Jūs saņemat tikai algu), bet, ja Jums ir darbs ar neregulāriem ienākumiem, Jums būs nepieciešams noteikt vidējos ienākumus mēnesī. Un neaizmirstiet, ka Jums var būt citi ienākumu avoti, ne tikai Jūsu darbs – iekļaujiet arī tos, ja tādi ir.

Nosakiet savus vidējos izdevumus mēnesī

Tas var būt tik detalizēti un precīzi, kā Jūs vēlaties. Katra centa pierakstīšana var dot lielāku gandarījumu, bet tas reti ir nepieciešams. Mainīgiem izdevumiem, pierakstiet aprēķinus par katru mēnesi. Izveidojiet arī neregulāro izdevumu kategoriju par lietām, kas Jums ir jāmaksā, vienu reizi, vai divas reizes gadā (varbūt abonēšana, vai auto apkopes izmaksas) un nosakiet ikmēneša summu šai kategorijai.

Jums ir nepieciešams ievērot savu budžetu.

Tā ir acīmredzamākā lieta (un arī visgrūtākā). Tagad, kad budžets ir izveidots, Jums ir tas arī jāievēro. Ja Jūs ieplānojat budžetā € 50 iknedēļas pārtikas iegādei, Jums ir jātērē tikai 50 € (vai mazāk) nedēļā pārtikas iegādei. Ja redzat kādu skaistu apģērbu veikalā, bet Jūs jau esat iztērējuši naudu, kas budžetā veltīta apģērba iegādei, Jums nāksies to iegādāties citā laikā.

Pārliecinieties, ka Jūsu ienākumi ir lielāki nekā Jūsu izdevumi! Ja tas tā ir - lieliski! Ja nē, Jums ir nepieciešams vai nu samazināt izdevumus (bet neatsakieties no visām izklaidēm un saviem tēriņiem), vai mēģināt izdomāt veidu, kā nopelnīt vairāk naudas.

Visbeidzot, atcerieties, ka budžets ir efektīvs un būtisks līdzeklis, kas ir nepieciešams katrai ģimenei. Uzskatiet to par absolūti nepieciešamu, vai arī Jums var nākties maksāt par sekām.