svētdiena, 2017. gada 9. aprīlis

Nespējat vairs tikt galā ar rēķiniem, samaziniet izdevumus

Ikmēneša maksājumi varētu tiešām būt apgrūtinoši, it īpaši rēķini ar mainīgām likmēm. Šie rēķini mūs pārsteidz katru mēnesi un var būt tik sāpīgi finansēm, mēneša beigām tuvojoties. Elektrības un apkures rēķini ir vieni no šiem ikmēneša rēķiniem, kas ietekmē mūsu budžetu un ja mēs vienkārši gaidīsim, kas varētu notikt nākamajā mēnesī, mums varētu pietrūkt līdzekļu citām lietām mūsu ikmēneša budžetā.

Elektrības taupīšanas padomi

  1. Atvienojiet visas elektroniskās ierīces, kad tās neizmantojat. Šādi Jūs ietaupīsiet, līdz aptuveni 80% no kopējā elektrības rēķina.
  2. Jūsu mobilā tālruņa, portatīvā datora vai iPod lādētāji joprojām tērē elektrību, kamēr ir pievienoti strāvas padevei, tādēļ atvienojot tos no ierīces, bet neizņemot, kontaktdakšu, no sienas, ir elektrības izšķērdēšana.
  3. Datora lietošana mājās ir vēl viens faktors, kas palielina elektrības patēriņu. Datorā izslēgšana, kad neviens to izmanto, ir laba lieta. Iestatot to miega režīmā, dodoties pārtraukumā, ir noderīgs veids, kā ietaupīt elektrību.

Iekrājiet sīknaudu. Iztukšojiet Jūsu kabatas katru vakaru un krājiet sīknaudu. Kad esat piekrājuši pilnu krājkasīti, aiznesiet to uz banku. Tas ir labs veids, kā iekrāt kaut kam īpašam, ko vēlaties iegādāties, nekaitējot savam budžetam.

Saglabājiet detalizētu rakstisku apliecinājumu par to, ko Jūs iztērējat katru mēnesi. Pierakstot visus izdevumus, nav svarīgi, cik mazus, Jums būs iespēja redzēt, kur tieši Jūsu nauda aiziet, un tad veikt izmaiņas, lai apturētu nevajadzīgus tēriņus.

Rūpīgi apdomājiet katru pirkumu pirms tā veikšanas. Mēs bieži domājam, ka mēs nevaram dzīvot bez kaut kā, kad mēs pirmo reizi to ieraugām. Bet, ja mēs pagaidām dažas dienas, šī sajūta bieži vien samazinās, un mēs saprotam, ka prece nebija tik svarīga, kā mēs no sākuma domājām.

Kredītkartes ir paredzētas ērtībām un tikai ārkārtas situācijām. Tās nedrīkst izmantot, lai nodrošinātu sev papildus līdzekļus tēriņiem. Šādā veidā daudzi cilvēki nonāk finansiālās grūtībās. Ja iespējams, neizmantojiet kredītkarti vispār un sedziet visus ikmēneša izdevumus ar saviem līdzekļiem.

Atsakieties no kafijas. Jums nav jāatsakās no tās pavisam, tikai jābeidz tā iegādāties kioskos vai darba kafejnīcā. Pagatavojiet savu kafiju un ņemiet to līdzi termosā.