svētdiena, 2017. gada 2. jūlijs

Maksājumu karšu trūkumi

Maksājumu karšu trūkumi?
  1. Zādzības risks. Lai gan maksājumu kartes caurmērā ir drošākas par skaidru naudu tādā ziņā, ka tās ir grūti izmantot, ja karte tiek nozagta fiziski, pastāv vairāki veidi, kā garnadži var iegūt pieeju jūsu kartes saturam, lai veiktu pirkumus vai izņemtu naudu. Diezgan izplatīts kredītkaršu datu zādzības veids ir t.s. skimeru izmantošana, aprīkojot bankomātus ar praktiski neredzamiem kredītkaršu datu nolasītājiem. Vissliktākais kredītkaršu datu zādzībā ir sekojošais: ja jums nozog maku, tiek nozagts tikai tā saturs, nevis iekrājumi, kurus mājās glabājat zeķē, kurpretim kredītkaršu datu zagļi var piesavināties visu jūsu bankas konta saturu. Kredītkaršu datu zādzība var notikt arī internetā, piemēram, ja uzlauž veikalu, kurā jūs kādreiz esat iepircies. Starp citu, šī parādība ir ļoti izplatīta: to piedzīvojuši aptuveni 10% ASV iedzīvotāju, un ik gadu kredītkaršu datu zādzība izmaksā vairākus miljardus dolāru.
  2. Iespējams izsekot. Lai gan, protams, lielākajai daļai cilvēku nav, ko slēpt, katra kredītkartes transakcija tiek ierakstīta un paliek pieejama valsts iestādēm, kas varētu interesēties par jūsu finanšu paradumiem. Tāpat tas paredz dažādus nepatīkamus scenārijus: bankas var atteikties izsniegt jums kredītu, ja redz, ka esat izmantojuši ātro kredītu pakalpojumus, utt.
  3. Kredītkartēm - mudina veikt vieglprātīgus pirkumus. Kredītkartes, lai gan tās vairs nevienam tāpat vienkārši nesūta uz pastu, ir iespējams izmantot, pērkot lietas, kuras nevajag par naudu, kuras nav. Debetkartēm, protams, šādas problēmas atkrīt, ja vien netiek izmantots overdrafts.