pirmdiena, 2018. gada 30. aprīlis

5 eiro banknote

Katram cilvēkam, pat tādam, kuram ir redzes traucējumi, viegli sataustāms ir 5 eiro bankontes reljefais iespiedums – tas ir banknotes galvenais attēls, tā nominālvērtība, kā arī galvenie trīs pretviltošanas elementi vienmēr noteikti būs redzemi gan reversā, gan aversā, tie ir drošības josla, ūdenszīme un caurskata zīme. 5 eiro banknotes ūdenszīme izgatavota, mainot papīra biezumu. Drošības josla saskatāma banknoti paceļot pret gaismu, tā parādīsies kā tumša līnija un ar smalkiem burtiem uz šīs joslas būs nolasāma 5 EURO.

Ūdenszīme viegli nolasāma 5 eiro bankonti aplūkojot pret gaismu. Ūdenszīmē, kura attēlo bankotes nominālvērtību, pāreja no gaišajām uz tumšajām daļām, un otrādāk, ir pakāpeniska, noliekot to uz tumšas virsmas, banknotes gaišās daļas kļūst tumšākas. Turot 5 eiro banknoti pret gaismu, caurskata zīmi var saskatīt bankontes augšējā stūrī, kur no abām pusēm iespiestas neregulāras zīmes, kuras, aplūkojot pret gaismu, precīzi savienojas veidojot banknotes nominālvērtības skaitli, kā arī joslā redzams eiro simbols un nominālvērtības skaitlis smalkiem cipariem. Ja 5 eiro banknoti novietosim slīpā leņķī, tad reversā būs saskatāma zeltīta josla un tilts, savukārt aversā uz hologrammas saskatīsiet mainīgu attēlu, kurā redzama būs banknotes nominālvērtība un durvju aile.

Savukārt apkalpojošajās sfēru pārstāvjiem, kur ir liela naudas plūsma ikdienā, banknotes pārbaudi iespējams veikt ar speciālu ierīču palīdzību, kuras nosaka, vai banknote ir īsta ar ultravioletās gaismas palīdzību nolasot mikroiespiedumu. Ar ultravioletās gaismas palīdzību varēsiet pārliecināties, ka 5 eiro banknotes papīrs nespīd, tajā iestrādātās šķiedras ir zaļas, zilas un sarkanas, Eiropas Savienības karogs būs zaļā krāsā un ar oranžam zvaigznēm, Eiropas Centrālās bankas prezidenta paraksts šajā apgaismojumā kļūst zaļš, savukārt nominālvērtības skaitlis banknotes reversā ir dzeltens un banknotes aversā spīd Karte un tilts. Ar palielināmā stikla palīdzību 5 eiro banknotes mikroiespiedumā var nolasīt sīkus, smalkus burtus. Mikroiespiedums nekad nav izplūdis, tas vienmēr ir ass. Šis nelielais ieskats un informācija par 5 eiro banknoti Jums palīdzēs ikdienā to atpazīt un veiksmīgi lietot savu norēķinu veikšanā.